Paris Music - Jesteśmy największym bankiem muzyki produkcyjnej i efektów dźwiękowych w Polsce!
GDAŃSK: 58 301 56 00
WARSZAWA: 22 646 88 62

Ogólnopolska Konferencja Reportażu Dźwiękowego - 'AUDIONOMIA 2022'

Ogólnopolska Konferencja Reportażu Dźwiękowego - 'AUDIONOMIA 2022'

W dniach 9-11 września, w Gdańsku odbędzie się AUDIONOMIA 2022 - Ogólnopolska Konferencja Reportażu Dźwiękowego, której jesteśmy oficjalnym partnerem :)

 

Powstałe z inicjatywy Fundacji Audionomia wydarzenie to wykłady, warsztaty, pokazy 10 finałowych audycji konkursu 'Audionomia Award' i uroczysta gala - nie możemy się doczekać!

Wspieramy to fantastyczne przedsięwzięcie najlepiej jak potrafimy, czyli także muzycznie :)

Poniżej więcej szczegółów dotyczących Konferencji. Do zobaczenia i usłyszenia niebawem!

 

 

     Wykłady, warsztaty i spotkania z twórcami. Do tego odsłuchy reportaży, debata oraz uroczysta Gala wręczenia nagrody „Audionomia Award” za najlepszy reportaż dźwiękowy w Polsce. To wszystko w ramach I Ogólnopolskiej Konferencji Reportażu Dźwiękowego „Audionomia 2022”, która już 9 września rozpocznie się w Gdańsku. Uczestników ugości współorganizator Konferencji - Nadbałtyckie Centrum Kultury.

     To wyjątkowe na skalę Polski wydarzenie skupi 120 uczestników z różnych miast: reportażystów, badaczy, podcasterów, realizatorów dźwięku i reprezentantów instytucji kultury. Wszystkich ich połączy wspólna pasja: opowieść dźwiękowa...

     W trakcie 3 dni uczestnicy wspólnie wysłuchają 10 audycji, które dostały się do finału Konkursu „Audionomia Award”. Odbędą się też wykłady - o unikalności języka audio w audycjach non-fiction oraz o dramaturgii, fikcji i rzeczywistości w audiodokumencie. Organizatorzy nie zapomnieli także o warsztatach dla chętnych: można będzie dowiedzieć się, jak stworzyć sobie domowe studio radiowe oraz jak ważna dla kompozycji reportażu dźwiękowego jest muzyka. 

     Momentem kulminacyjnym Konferencji będzie rozstrzygnięcie konkursu „Audionomia Award”dla najlepszego reportażu dźwiękowego roku. Gościem uroczystości, która odbędzie się w gdańskim Centrum św. Jana, będzie szefowa sekcji reportażu berlińskiej rozgłośni RBB – Gabriela Hermer, zdobywczyni najważniejszych światowych nagród w tej dziedzinie. Uroczystą Galę uświetni koncert zespołu Laboratorium Pieśni.

     Jedno wydarzenie w ramach Konferencji otwarte jest dla publiczności: debata o przyszłości reportażu dźwiękowego, która odbędzie się 9 września w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności o godzinie 18:00.

 

Partner Strategiczny wydarzenia: Radio 357

Współorganizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury

Partnerzy: Audioteka, Europejskie Centrum Solidarności, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, Universal Production Music, Ergo HESTIA, Free Range Productions, Uniwersytet Łódzki, torbareportera.pl , 100cznia.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańsk i Województwa Pomorskiego

Inicjatywę wspiera Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca

 

Serdecznie zapraszamy!

<< wstecz